Bontószög 4 - Ronnie O'Sullivan újra a csúcson, Ding, Vafaei és Zhang voltak még a UK legjobbjai

Eurosport podcast - Podcast készítő Eurosport

Az Egyesült Királyság Bajnoksága, Ronnie O'Sullivan káprázatos döntőbeli teljesítménye és történelmi nyolcadik sikere után beszélgetett Buzás Gábor és Szentimrei Kristóf a szezon első Triple Crown versenyének érdekességeiről. A világelső mellett szó esik a torna további legjobb játékosairól, elsősorban Ding Junhuiról, Hossein Vafaeiről és Zhang Andáról. Shaun Murphy ezúttal nem kerül terítékre, csak az adás végén, ami viszont nem miatta, hanem Révész Bulcsú okán fontos, aki első magyar snookerjátékosként kerül az Eurosport tévéadásába. A Bontószög negyedik adásának tartalmából: 0:00 - 11:51 Ronnie O'Sullivan nyolcadszor nyerte meg az Egyesült Királyság Bajnokságát, fantasztikus játékkal a döntőben. Egyre jobban snookerezett, ahogy előrehaladt a tona. Ahogy a legnagyobb klasszisok szokták, a végén húzta elő a csúcsformáját. A döntőben Ding Junhuit győzte le 10-7-re; két hasonló stílusú játékos mérkőzésén ismét O'Sullivan győzött. A szezon két legjobban fizető versenyét a világelső nyerte. 11:52 - 24:01 Ding Junhui az ötödik döntőjét játszotta a versenyen. Összességében ő nyújtotta a legjobb játékot a versenyen. De vajon lesz egyszer világbajnok is? És ha nem, akkor miért nem? Zhang ismét tündökölt, és nagyon sokra viheti még, akár már a Mastersen is. Vafaei ugyancsak remekelt, de megint az elődöntőben bukott el. 24:02 - 31:04 Kristóf számára Vafaei kiváló játéka volt a kiemelkedő pozitív meglepetés. De mi kell ahhoz, hogy még többre vigye? Gábor szerint Selby betlije a torna negatív meglepetése. Hogy lehet, hogy mostanában szinte mindig kikap Trumptól? 31:05 - 35:01 Miért ne lehetne világbajnok Zhang Anda? Akár előbb, mint Ding... 35:02 - 41:27 Ronnie O'Sullivan úgy nyerte meg a versenyt, hogy csak egy kiemeltet győzött le. Viszont ő állította meg a legjobb formában játszó játékosokat. Judd Trump megint kikapott, amint egy jó formában játszó top játékossal találkozott. Kristóf ennek ellenére nem aggódik Trump miatt. De hogy lesz több a viszonylag kevés Triple Crown-címéből? 41:28 - 48:24 Jack Lisowskinak vajon érdemes még együtt dolgozni Peter Ebdonnal? Luca Breceltől vajon jó ötlet volt lemeríteni a bankszámláját azért, hogy motivációt merítsen? 48:25 - 52:35 Kezdődik a Shoot Out, az első fordulóban játszik Révész Bulcsú és Shaun Murphy. Bulcsúnak fekszik ez a fajta verseny.Hosted by Ausha. See ausha.co/privacy-policy for more information.